Archiwum 2020/2021

Bezpieczeństwo najważniejsze

17 czerwca br. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele  Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim, by przypomnieć dzieciom i młodzieży o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

„Mamo, Tato, Kocham Was całym sercem!”

26 maja i 23 czerwca to daty bliskie wszystkim tym, którzy pamiętają o Dniu Matki i Dniu Ojca. O swoich najwspanialszych rodzicach nie zapomnieli trzecioklasiści.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Z powodu stanu epidemii w naszym kraju oraz zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 zakończenie roku szkolnego odbędzie się inaczej niż zwykle. Nie będzie akademii, a wręczenie świadectw i nagród dla uczniów odbędzie się wg następujących zasad:

„Kasina Zagroda”

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

23 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do „Kasinej Zagrody” w miejscowości Łążek Garncarski.

Ogólnopolski Telefon Zaufania

Na mocy porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Prezesem Fundacji dajemy dzieciom siłę dotyczącego działania „Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla dzieci 116 111”.

  Telefon zaufania

 

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Sukces za sukcesem

Uczeń kl. III Oliwier Kaproń rozwija swoje umiejętności zapaśnicze w Klubie Sportowym "Olimp" w Janowie Lubelskim.

8 maja 2021r. w Kraśniku zdobył I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w stylu wolnym.

9 maja 2021r. w Krakowie uplasował się na II miejscu podczas Małopolskiej Ligi Zapaśniczej I Rzut w stylu klasycznym.

Jesteśmy dumni, iż nasz trzecioklasista osiąga tak znakomite wyniki podczas zawodów.

Oliwier, trzymaj tak dalej!

 

Królewna Śmieszka i Ekoludki

19 maja dzieci z zerówki pod kierunkiem  D. Kret, K. Ilczuk-Plachy oraz I. Komsy zaprezentowały przedstawienie ekologiczne pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Myślą przewodnią spektaklu była promocja zachowań proekologicznych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Mali aktorzy poprzez bajkową fabułę i ciekawe piosenki zachęcały  do troski i odpowiedzialności za naszą planetę  Ziemię.

W książkowej krainie  - występ dzieci z kl. II  

Książkowa kraina znajduje się „tu, w naszej szkole”- taki początek miało przedstawienie, które zaprezentowały dzieci z kl. II jako przykład pokazania własnego dorobku. Mali aktorzy wcielali się w role  bohaterów swoich lektur, prezentując kolejno postacie wróbelka Elemelka, krasnala Hałabałę, Kaczkę – Dziwaczkę  czy Misia Uszatka oraz wskazywali książkę, z której pochodzi dany bohater.

Pasowanie na czytelnika

W dniu 24 maja odbyło się pasowanie na czytelnika dzieci z kl.I.  Pierwszaki rozpoznawały bohaterów książkowych ukrytych w zagadkach, wszystkie zagadki rozwiązały celująco. Odczytywały również prośby książek do czytelników, m.in. aby je szanować, brać książkę czystymi rękami, nie wyrywać kartek.

„Koszyczek pełen pisanek”

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne odbył się wiosenny konkurs świetlicowy pod hasłem „Koszyczek pełen pisanek”.  Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające koszyczki wypełnione kolorowymi pisankami. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Ola Dudek z kl. 2. Gratulujemy.

 

 "Bieg po życie dla Ani"

Wydarzenie to odbędzie się w dniu 6 czerwca 2021 roku (niedziela) na ZOOM Natury nad Janowskim Zalewem.

  Plakat

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

25, 26 i 27 maja 2021 r. Ósmoklasiści przystępują do pierwszych poważnych egzaminów sprawdzających zasób ich wiedzy zdobytej podczas ośmioletniej nauki w szkole podstawowej.

Już pierwszego dnia stawili się w szkole odświętnie ubrani, radośni a jednocześnie lekko zestresowani. Wspólne zdjęcie pozwoliło lekko zniwelować stres i już o 9.00 z optymizmem przystąpili do egzaminu.

Życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników.

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych (aktualizacja 20.05.2021 r.)

MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  Wytyczne