Archiwum 2022/2023

Zakończenie 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Drugiej

Lekcje biologii

W naszej pięknej pracowni biologicznej uczniowie na lekcjach biologii zgłębiają świat biologii nie tylko z książek, ale również pracując na licznych preparatach mikroskopowych i eksponatach biologicznych.

Gala Talentów

Janowska Gala Talentów to cykliczna impreza organizowana przez Dyrekcję i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Majówka klasy VIII w Potoczku

Koniec maja stał się okazją do wyjazdu uczniów 8 klasy na Dzień Otwarty do szkoły rolniczej w Potoczku.

Zajęć z Projektorem - wspomnienia

Czwartkowe zajęcia zaczęliśmy od zabawy integracyjno- zapoznawczej oraz opracowania ,,kontraktu”, dotyczącego zachowania podczas naszych spotkań, którego dzieci zobowiązały się przestrzegać.

Piękna pracownia biologiczna

W ramach dotacji zaadaptowaliśmy salę na pracownię biologiczną. Sala została odnowiona, wyposażona w nowe meble szkolne. Zakupione zostały pomoce dydaktyczne do zajęć biologii.

Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, którego celem jest budowanie kompetencjikreatywnych i technicznych w śród uczniów.

Edukacja ekologiczna z EKOLANDEM

W naszej szkole 7 czerwca  odbyło się spotkanie edukacyjne oraz warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży poprowadzone przez p. G. Joachimowicz, koordynatora projektów edukacyjnych  firmy EKOLAND.

Wycieczka do Farmy Iluzji

6 czerwca uczniowie naszej szkoły aktywnie i przyjemnie spędzili czas na całodniowej wycieczce w Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”.

Dzień Dziecka w ,,Kasinej Zagrodzie”

W dniu 1 czerwca dzieci z zerówki wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do „Kasinej Zagrody” w Łążku Garncarskim. Organizatorzy i gospodarze imprezy zadbali o ich dobre humory i nastroje.

Dzień Mamy i Taty

Dla mamy i taty mam laurkę oraz kwiaty

Dnia 26 maja w naszej szkole w grupie sześciolatków odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty.

ARCHEO

Edukacyjne pokazy archeologiczne

31.05 2023r. uczniów naszej szkoły odwiedziła grupa artystyczno- edukacyjna ARCHEO, która zaprezentowała pokaz pt.” Ogniem i krzemieniem - o początkach ludzkości na naszych ziemiach”.

Spotkanie z Policją

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim spotkali się z uczniami szkoły w celu przeprowadzenia pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Poinformowali też słuchaczy spotkania o konsekwencjach i odpowiedzialności prawnej nieletnich w sytuacji łamania przez nich prawa. Była również mowa o cyberzagrożeniach czy środkach odurzających.