Bezpieczeństwo najważniejsze

17 czerwca br. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele  Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim, by przypomnieć dzieciom i młodzieży o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Policjanci zwrócili uwagę na obowiązek rozważnego zachowania się w różnych sytuacjach oraz dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych. Podkreślili konieczność uważnego poruszania się po drogach, bezpiecznego korzystania z pojazdów mechanicznych, tj. rower czy  hulajnoga. Ponadto przypomnieli zasady obowiązujące nad wodą, na placu zabaw czy w lesie. Skupili uwagę dzieci na roztropnym zachowaniu w sytuacji spotkania groźnego psa czy obcego, który proponuje słodycze. Upewnili się, że zebrani wiedzą, co to jest cyberprzemoc i jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Poruszyli również problem zachowania bezpieczeństwa w czasie prac polowych.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło dociekliwych pytań i mądrych spostrzeżeń. Zebranych uwrażliwiono na potrzebę pamiętania o bezpieczeństwie, wykazywania się przezornością i wyobraźnią, by nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Izabela Komsa