Królewna Śmieszka i Ekoludki

19 maja dzieci z zerówki pod kierunkiem  D. Kret, K. Ilczuk-Plachy oraz I. Komsy zaprezentowały przedstawienie ekologiczne pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Myślą przewodnią spektaklu była promocja zachowań proekologicznych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Mali aktorzy poprzez bajkową fabułę i ciekawe piosenki zachęcały  do troski i odpowiedzialności za naszą planetę  Ziemię.

Galeria zdjęć

31 maja przedszkolaki ponownie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie oraz wiedzę ekologiczną zaproszonym gościom: p. Cz. Krzysztoniowi, zastępcy  Burmistrza Janowa Lubelskiego, a także p. J. Pietras, przedstawicielowi Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim. Spotkanie z gośćmi stało się też okazją do podsumowania realizowanego programu antynikotynowego w grupie dzieci 5 i 6-  letnich „Czyste powietrze wokół nas”. Pani Jolanta Pietras podziękowała za kształtowanie wśród społeczności szkolnej prawidłowych postaw zdrowotnych, a za szczególne zaangażowanie najmłodszym wręczyła upominki.

galeria zdjęć

Podczas spotkania został również rozstrzygnięty konkurs „Zbieraj baterie, chroń środowisko”, gdzie za największą ilość zebranych baterii zostali nagrodzeni: Igor Bieniek z kl.0, Klaudia Szymanek z kl. VI oraz Sebastian Jakubiec z kl. 0. Pozostali uczestnicy akcji otrzymali nagrody w późniejszym czasie.