Archiwum 2017/2018

Wyrazy współczucia

Wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci męża Koleżance Annie Król składają dyrektor, nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej  w Białej Drugiej.

Nagrody na festiwalu w Gromadzie

W sobotę 16 czerwca odbył się w Gromadzie X Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej. W występach solowych wzięły udział uczennice naszej szkoły: Ela Jakubiec i Julka Tylus. Dziewczynki: Julka Breś, Klaudia Szymanek oraz Julka, Wiktoria i Helenka  Tylus wystąpiły w zespole „Promyki Maryi” działającym przy parafii św. Jana Chrzciciela. Zespół ten otrzymał w konkursie wyróżnienie, natomiast Ela zdobyła drugie miejsce.

 

Pielgrzymka klasy trzeciej

W dniu 13 czerwca klasa trzecia wyruszyła na pielgrzymkę autokarową  do Lubartowa i Kozłówki. Dzieci uczestniczyły we Mszy św. dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii Św. w Sanktuarium św. Anny w Lubartowie, a następnie zwiedzały muzeum parafialne.
Po obejrzeniu „Panoramy Ziemi Lubartowskiej” grupa wyruszyła do Kozłówki, gdzie uczniowie mieli możliwość podziwiania pięknego pałacu Zamoyskich.

 

 „Zbieraj baterie”

Wyróżnienie specjalne w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla szkół.

Wiosna pełna atrakcji

Ostatnie tygodnie roku szkolnego starszym uczniom  kojarzą się z intensywną nauką, staraniem się o lepsze stopnie. Jednak piękna, słoneczna pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czy znasz swój kraj?

Dnia  4 czerwca 2018 roku odbył się szkolny konkurs geograficzny „Czy znasz swój kraj?”. Wzięło w nim udział 10 uczniów.

Majówka u „Witosa”

Kolejny raz w Zespole Szkół im W. Witosa  odbyła się uroczysta Majówka. W roku 100-lecia Niepodległości  hasłem  imprezy było odzyskanie wolności przez naszą ojczyznę.

„Ach, ta Pippi”

Kolejny raz uczniowie młodszych klas mieli możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.    

  więcej                                    

 

Niesamowity świat

Uczniowie klas I - II  oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpili do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej Niesamowity świat higieny jamy ustnej przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.

 

Gala Talentów

W Janowskim Ośrodku Kultury 12 czerwca odbyła się Janowska Gala Młodych Talentów, której organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego  Wzgórza.

Wycieczka kl. II gim.

W dniu 11 czerwca uczniowie klasy II gim. udali się na wycieczkę rowerową nad janowski zalew. Młodzież pokonała wybrane trasy w parku linowym, później relaksowała się na rowerach wodnych. Drugoklasiści po krótkim odpoczynku i regeneracji wrócili do domu.

 

300 zł dla ucznia!

Od 1 lipca będzie można składać wnioski o wyprawkę szkolną 300 plus w formie elektronicznej za pomocą systemu teleinformatycznego, a od 1 sierpnia w formie tradycyjnej (papierowej).

  więcej

 

 

 

Spotkanie z ortografią

8 czerwca uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą zorganizowali dla nieco starszych i młodszych koleżanek i kolegów Spotkanie z ortografią.