Archiwum 2016/2017

WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS

Koniec roku szkolnego to jeden z dni najbardziej wyczekiwanych przez uczniów. Nastał 23 czerwca - zakończenie roku szkolnego 2016/2017, a dla klasy trzeciej gimnazjum dzień pożegnania.

Najpierw społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, a później w szkole w oficjalnym uroczystym  zakończeniu roku szkolnego i pożegnaniu absolwentów gimnazjum, którzy słowem i piosenką  podziękowali za wspólnie przeżyty czas.

Spotkanie z piosenką wakacyjną

Z wizytą w Ośrodku Rewalidacyjno Wychowawczym w Janowie Lubelskim
09.06.2017

Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

Nasza szkoła włączyła się w uroczyste obchody 200. Rocznicy Śmierci Tadeusza Kościuszki, które odbywać się będą 15 października 2017 roku w Lublinie. Wydarzenie to objęte jest honorowym patronatem Kuratora Oświaty, a przy Muzeum Wsi Lubelskiej zawiązał się Komitet Organizacyjny.

"Czerwony Kapturek"

Uczniowie klasy V wraz z Panią Izabelą Komsą sprawili miłą niespodziankę swoim młodszym kolegom z Oddziału "0" oraz przedszkolakom z Punkty Przedszkolnego, wystawiając przedstawienie teatralne pt. "Czerwony Kapturek".

Sukces Eli i Julki

Ela z kl. I gimnazjum i Julka z kl. II szkoły podstawowej to utalentowane muzycznie uczennice. Obie uczęszczają na dodatkowe, indywidualne lekcje muzyki. Praca z nauczycielami śpiewu przynosi wielkie efekty, bowiem dziewczęta wiele razy zajmowały czołowe miejsca w konkursach piosenek.

Ścieżka kariery

Jak wykreować swoją ścieżkę kariery w zawodzie bibliotekarza - spotkanie z Pracownikami Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa

Konkursy plastyczne

„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”
VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”
„Król Lew” – konkurs plastyczny

Mediacja rówieśnicza

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przyłączyła się do Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie pt. „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężanie przemocy i agresji w szkole” realizowanego wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Klasa 3 w Lublinie

We wtorek 6 czerwca dzieci z kl. 3, które przyjęły w tym roku pierwszy raz Pana Jezusa do swych serc, udały się na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu było dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej, stąd pierwszym punktem programu była Msza Święta w kościele Matki Bożej Różańcowej.

Rajd rowerowy

Jazda na rowerze to jedna z najlepszych form aktywności. Regularne przejażdżki przynoszą wymierne efekty zdrowotne, gdyż zwiększają wydolność organizmu.

Szkolne wycieczki

Uczniowie z klas „0”, I, II, IV i V w dniu 29 maja 2017 r. wyruszyli na wycieczkę do stolicy naszego województwa - Lublina.

Koncert życzeń dla mam

26 maja uczniowie klasy drugiej wraz z zaproszonymi mamami, Panią Dyrektor, wychowawcą klasy świętowali Dzień Matki. Z tej okazji drugoklasiści  przygotowali  „Koncert życzeń,” podczas którego prowadzący przekazywali najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom od kochających i pamiętających córek oraz synów.

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

24 maja 2017 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej zorganizowany przez Zespół Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim skierowany do uczniów gimnazjów z powiatu janowskiego.