Pasowanie na czytelnika

W dniu 24 maja odbyło się pasowanie na czytelnika dzieci z kl.I.  Pierwszaki rozpoznawały bohaterów książkowych ukrytych w zagadkach, wszystkie zagadki rozwiązały celująco. Odczytywały również prośby książek do czytelników, m.in. aby je szanować, brać książkę czystymi rękami, nie wyrywać kartek. W ten sposób dzieci udowodniły, że posiadają bogatą wiedzę o tym,  jak być odpowiedzialnym czytelnikiem. Wiedzą, że o książki należy się troszczyć, ponieważ każdy czytelnik chętniej sięgnie po nią, gdy będzie czysta, kartki w całości i komplecie. Po zdanym egzaminie na temat wiedzy o książce  Pani Dyrektor Jolanta Nieścior dokonała uroczystego pasowania na czytelników. Ona również podkreśliła, iż bycie czytelnikiem to zaszczyt, ale i odpowiedzialność, bo na książkę wypożyczoną z biblioteki czekają inne dzieci.