Dzień Dziecka w ,,Kasinej Zagrodzie”

W dniu 1 czerwca dzieci z zerówki wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do „Kasinej Zagrody” w Łążku Garncarskim. Organizatorzy i gospodarze imprezy zadbali o ich dobre humory i nastroje. Zorganizowali wiele atrakcyjnych zabaw i gier. Na początku dzieci miały za zadanie zjedzenie oponek bez użycia rąk. Sztuka konsumpcji wiszącego pączka okazała się niezwykle trudna i zabawna. Następnie maluchy ćwiczyły swoją koordynację ruchową, chodząc po drewnianych kłodach. W kolejnej zabawie bohaterem było krążące hula-hop. Po pełnych emocji zmaganiach i rywalizacji dzieci wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych. Bawiąc się doskonale każde dziecko próbowało ulepić z gliny naczynie niewielkich rozmiarów. Kolejną atrakcja było gra terenowa. Dzieci rozwiązywały zadania i szukały odpowiednich wskazówek ,by dotrzeć do celu. Następnie przyszła kolej na przerwę i smaczną grillowaną kiełbaskę. By zintegrować grupę organizatorzy na zakończenie przygotowali zabawy sportowo – rekreacyjne, tj. memory, rzut do celu, spadające piłeczki, ringo, grę w dwa ognie. Po wyczerpującym dniu i wielu niesamowitych wrażeniach dzieci wróciły do szkoły, gdzie czekali na nie stęsknieni rodzice.