Edukacja ekologiczna z EKOLANDEM

W naszej szkole 7 czerwca  odbyło się spotkanie edukacyjne oraz warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży poprowadzone przez p. G. Joachimowicz, koordynatora projektów edukacyjnych  firmy EKOLAND. Celem warsztatów był wzrost świadomości i wiedzy w zakresie dbania o swoje najbliższe środowisko oraz kształtowanie pozytywnych nawyków ekologicznych. W ramach podjętej współpracy z firmą EKOLAND został przeprowadzony konkurs plastyczny „Drugie życie odpadów”, w którymudział wzięło 9-cioro dzieci z klas 0-III. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Zdybel (kl. 0); drugie miejsce przypadło Adamowi Bieńkowi (kl. 0), natomiast trzecie miejsce zajęła Maja Chmiel (kl.II).

Z okazji Dnia Ziemi miała miejsce akcja „Sprzątanie Świata”, podczas której wszyscy uczniowie zadbali o czystość w najbliższej okolicy naszej szkoły. W podróż po niekoniecznie zdrowej, ale jeszcze „zielonej krainie” zabrała nas klasa II, która zaprezentowała okolicznościowe przedstawienie. Drugoklasiści wcielili się w rolę ekologów, zniszczonych drzew, Pani Ziemi. Grupa EKO demonstrowała tablice z hasłami proekologicznymi: Ziemia jest naszym domem, Czysta Ziemia znaczy życie,….i zdecydowanie zaprotestowała przeciwko niszczeniu naszej Planety.

Dobrym zwyczajem w szkole stało się zbieranie baterii – uczniowie chętnie włączają się w tę akcję, przyczyniając się w ten sposób do ochrony środowiska. A tego typu odpadów zebraliśmy ogromną liczbę! Od kilku lat otrzymujemy wyróżnienie i bon na zakup pomocy dydaktycznych od Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S. A., który zajmuje się recyklingiem baterii.

Ekologia to nie trend, nie moda, a styl życia, jaki należy wprowadzić we wszystkich miejscach, w których przebywamy.