Piękna pracownia biologiczna

w Publicznej Szkole Podstawowej w Białej Drugiej

W 2021 roku pani dyrektor złożyła w imieniu organu prowadzącego wniosek o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z rezerwy tej części subwencji z tytułu dofinansowania w zakresie doposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne nowych pomieszczeń do nauki pozyskanych w wyniku adaptacji w szkołach publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego. Naszej szkole przyznana została dotacja w kwocie 20000 zł.

W ramach dotacji zaadaptowaliśmy salę na pracownię biologiczną. Sala została odnowiona, wyposażona w nowe meble szkolne. Zakupione zostały pomoce dydaktyczne do zajęć biologii. Zawieszona została tablica multimedialna z projektorem, utworzone zostały stanowiska z mikroskopami, ustawiony wizualizer do projekcji. Dzięki uzyskanej dotacji mamy profesjonalną pracownię biologiczną, w której odbywają się lekcje biologii.