Pociąg pełen poezji

Wiersze dla dzieci Brzechwy czy Tuwima znają wszyscy. To one stały się tematem przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy drugiej. Młodzi aktorzy zaprezentowali się przed publicznością, recytując i śpiewając najbardziej rozpoznawalne fragmenty utworów poetyckich napisanych dla młodych czytelników.

Wychowawca klasy, pani Barbara Olech, opracowała scenariusz montażu słowno – muzycznego, wzbogaciła występ rekwizytami w postaci masek zwierząt, czuwała nad przygotowaniami małoletnich artystów. Całość wypadła bardzo efektownie. A oglądający  zmagania drugoklasistów  i ich zaangażowanie byli pod wrażeniem umiejętności dzieci, które opanowały obszerne partie tekstów poetyckich.

Brawo! Taki występ z przyjemnością obejrzelibyśmy jeszcze raz.

Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Najmłodszym czytelnikom życzymy fascynujących przygód z lekturą!