"Bądź ekologiczny i dbaj o środowisko"

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Drugiej laureatami konkursu "Bądź ekologiczny i dbaj o środowisko".

W dniu 22 kwietnia br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim odbył się konkurs wiedzy "Bądź ekologiczny i dbaj o środowisko", w ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi. Konkurs zorganizowano dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych Powiatu Janowskiego.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, poszerzenie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz propagowanie wśród młodzież idei proekologicznej.

Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Drzazga, Natalia Król, Gennaro Dalessio i Jakub Solecki. Chłopcy zdobyli II i III miejsce.

II miejsce – Jakub Solecki

III miejsce – Gennaro Jan Dalessio

Do I miejsca zabrakło 1 punktu, co świadczy o tym, że laureaci reprezentowali ten sam poziom wiedzy.

Tytuł laureata uprawnia do podjęcia nauki w klasie o wybranym profilu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!