Opowieść o Argentynie

18 listopada br. chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej lekcji. Przeprowadził ją podróżnik, pasjonat i znawca folkloru Ameryki Południowej, pan Mateusz. Swoją opowieść o Argentynie łączącą elementy geograficzne, historyczne, obyczajowe i kulturowe oparł na prawdziwej podróży. Podczas spotkania przedstawił najciekawsze miejsca, które zobaczył. Zaprezentował wiele pamiątek „ z drugiego końca świata”. Na zakończenie zaprosił zebranych do nauki tańca. Tango argentyńskie oraz elementy innych lokalnych tańców przypadły wszystkim do gustu. Było dużo śmiechu i zabawy.

Lekcja z podróżnikiem i jego fascynująca opowieść o kraju, który słynie z zadziwiającej  przyrody, niespotykanych na naszym kontynencie zwyczajów czy  niewiarygodnych legend na długo zapadnie uczniom w pamięci i być może sprawi, że wśród uczniów znajdą się i tacy, których porwie piękno wodospadów Iguazu czy życie współczesnych Indian.