Pasowanie na ucznia

28 stycznia uczniowie klasy pierwszej mieli swoją uroczystość – PASOWANIE NA UCZNIA.
W br. szk. ta uroczystość miała nieco odmienny charakter, bardziej kameralny, ponieważ obostrzenia związane z pandemią ograniczyły udział innych osób w tej uroczystości. Zabrakło koleżanek i kolegów z innych klas, a przede wszystkim rodziców.
Natomiast swoją obecnością zaszczycili pierwszaków p. Jolanta Nieścior – Dyrektor szkoły, p. Marek Sulowski – nauczyciel muzyki oraz p. Barbara Olech - wychowawczyni klasy.
Na początku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę związaną z zasadami bezpieczeństwa na drodze, symboliką, wartościami patriotycznymi i nauką, co spotkało się z aprobatą p. Dyrektor.
Następnie odśpiewali hymn, złożyli przysięgę ślubowania i zostali pasowani na uczniów przez p. Dyrektor.
Na potwierdzenie tego zdarzenia uczniowie otrzymali wraz z życzeniami pamiątkowe dyplomy i książki.
Miłym akcentem były przekazane dla dzieci upominki od rodziców oraz od koleżanek i kolegów z kl. 3.

wychowawca: Barbara Olech