Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Mowa ojczysta to dobro narodowe, o które zawsze należy dbać. Szacunku doń uczą się już najmłodsze dzieci, a szkoła dba o jej piękno. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego. Na tę okazję Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę informacyjną, zawierającą ciekawostki i wybrane zawiłości dotyczące języka polskiego. Rozwieszono plansze utrwalające gramatykę i ortografię, łamańce językowe. Uczniowie poznali szczegóły kampanii „Język polski jest ą-ę”, oglądali filmiki promujące piękno polszczyzny. Wykonali również plakaty promujące czytelnictwo.

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w szkole odbyło się dyktando sprawdzające poziom opanowania niełatwych zasad ortografii. Laureaci dyktanda konkursowego zostali nagrodzeni książkami, które także przyczynią się do propagowania poprawności naszego języka. W kategorii gimnazjum i klasy VII tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii zdobyła Jagoda Widz (III gim.), zaś w szkole podstawowej zwycięzcą został Karol Król (V).