Święto Parków Krajobrazowych

W sobotę 14 października 2017r. 10 uczniów Szkoły Podstawowej z Białej Drugiej uczestniczyło w Święcie Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego. Wydarzenie miało miejsce na terenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Święto to zorganizowane zostało przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych i przebiegało pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

Celem głównym uroczystości była popularyzacja wiedzy na temat dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego lubelskich parków krajobrazowych oraz obszarów chronionego krajobrazu wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie piękna przyrody.

Odbyło się także wręczanie dyplomów i nagród dla nauczycieli, pedagogów i wykładowców wspierających działalność ZLPK oraz dla dzieci aktywnie uczestniczących w różnych konkursach, wydarzeniach organizowanych przez Ośrodki Zamiejscowe. Wśród wyróżnionych była też uczennica naszej szkoły Dominika Flis.

Spośród wielu atrakcji towarzyszących imprezie, warto wspomnieć o licznych konkursach, strefie zabaw dla dzieci, a także występach zespołów i kapel ludowych, zachęcających publiczność do wspólnej zabawy oraz możliwości zwiedzania Pałacu Zamoyskich wraz z przewodnikiem.

Poza sceną również nie obyło się bez atrakcji. Przy stoiskach ZLPK oraz zaproszonych partnerów prowadzone były warsztaty w formie gier, zabaw i konkursów dla dzieci, których celem była nauka o przyrodzie, rozpoznawanie różnych gatunków flory i fauny. Zdobyte nagrody o tematyce przyrodniczej mają motywować do dalszego rozszerzania wiedzy na temat otaczającego świata.

W celu popularyzacji produktów i potraw regionalnych można było spróbować pysznego bigosu i grochówki myśliwskiej.

Choć warunki pogodowe nie do końca sprzyjały, to uroczystość Święta Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego pozostawiła miłe wspomnienia wśród naszych uczniów.

fotogaleria