14 PAŹDZIERNIKA

Święto Komisji Edukacji Narodowej obchodzone 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich, którzy związani są ze szkołą. Świętują uczniowie, świętują nauczyciele oraz zaproszeni goście. Do Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej Drugiej na tę uroczystość przybył Pan Krzysztof Kołtyś i Pan Czesław Krzysztoń.

Humorystyczną akademię z tejże okazji przygotowali uczniowie najstarszej klasy pod kierunkiem wychowawcy – Pana M. Sulowskiego. Publiczność żywo reagowała na zaczarowaną nauczycielkę, która – zdawałoby się – była uosobieniem najlepszych cech nauczyciela z punktu widzenia ucznia. Jednak nawet najmłodsi widzowie dostrzegli, iż nie o takim nauczycielu marzą.

Nauczyciel to ktoś, kto wymaga, kto prowadzi, uczy i wskazuje drogę, kto wyznacza granice, kto stale doskonali swój warsztat. Z okazji Dnia Nauczyciela życzenia złożyli przedstawiciele organu prowadzącego, minister edukacji w liście odczytanym przez Panią Dyrektor, przedstawiciele Rady Rodziców. Życzenia płynęły też od uczniów, wyśpiewane przez chór szkolny oraz Kasię Gumienik i Elę Jakubiec. Kwiaty i upominki to sympatyczny gest, uśmiech, życzliwość i miłe słowo to najcieplejszy dar od wychowanków.

fotogaleria