Pierwszy etap eliminacji przeprowadzono w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Każda szkoła wyłoniła swoich reprezentantów, którzy wzięli udział w eliminacjach gminnych, które odbyły się w Domu Nauczyciela w Janowie Lubelskim.

Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Prezesi OSP z terenu gminy Janów Lubelski.

W turnieju wzięło udział 31 uczniów w trzech grupach wiekowych. Po konkursie pisemnym przeprowadzono egzamin ustny.Zwycięzcami eliminacji gminnych zostali w I grupie wiekowej Urszula Powęska z PSP Momoty Górne, oraz Weronika Kubasiewicz - PSP w Łążku Ordynackim.

II grupa wiekowa Bartłomiej Wieleba PG Janów Lubelski oraz Marcin Jargieło- ZS Biała.

Nad prawidłowością przebiegu eliminacji gminnych czuwało jury Grzegorz Kwiecień - Przewodniczący mł. bryg. Piotr Nosal –Sekretarz, Ewa Kurasiewicz  -Członek, Zbigniew Kiszka – Członek oraz Marek Sulowski – Członek.Zwycięzcy eliminacji gminnych wzięli udział w turnieju powiatowym, który odbył się 6 kwietnia 2017 r. w budynku Powiatowej Komendy PSP w Janowie Lubelskim o godz. 1100. Naszą szkołę reprezentował Marcin Jargieło.

fotogaleria