Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów szkół gimnazjalnych żywieniem i jego skutkami, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia, promocja zdrowia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zapobieganie otyłości i nadwadze oraz promowanie zdrowego stylu życia.

W konkursie wzięło udział 30 gimnazjalistów z naszego powiatu. Uczniowie w pierwszej części konkursu rozwiązywali test, składający się z 25 pytań. Najlepsi, 12 uczniów, przeszło do drugiej części konkursu, która polegała na rozpoznawaniu smaków różnych produktów żywieniowych, po wcześniejszym ich wylosowaniu za pomocą tylko jednego zmysłu – smaku.

Nasi uczniowie znaleźli się w drugiej części konkursu, ale niestety nie udało im się rozpoznać wszystkich smaków. Spróbujemy w przyszłym roku.

fotogaleria