Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki.

Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty powinny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Nasza szkoła przystąpiła do programu.

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę! - inicjatywy promującej zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu.

W roku szkolnym 2016/2017 realizowana jest już szósta edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę!. Adresatami tegorocznej edycji Konkursu są szkoły gimnazjalne zlokalizowane na terenie wszystkich powiatów ze wszystkich województw w Polsce.

Konkurs jest trzyetapowy, przy czym I etap (na poziomie szkolnym) oraz II etap (na poziomie powiatowym).

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie konkursu "Trzymaj Formę!", który przeprowadzany był on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego. Teraz czekamy na wyniki.

fotogaleria