Podczas uroczystej inauguracji, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski, Pani Dyrektor Jolanta Nieścior powitała uczniów, rodziców oraz pedagogów, życząc im owocnego w sukcesy roku. Uczniowie z uśmiechem witali swoich nauczycieli, za którymi szczerze się stęsknili. Szczególnie ciepło zerkaliśmy na uczniów najmłodszych, którym życzymy, by szkoła była ich przyjaciółką, drugim domem.

1 września to nie tylko dzień, który kojarzy się z rozpoczęciem roku szkolnego. To kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. 77 lat temu zmienił się świat i zmieniła się Polska. Nasza ojczyzna przetrwała, ale okupiona krwią tak wielu ludzi. Pamiętajmy o nich,  wyraźmy wdzięczność i podziw, otoczmy modlitwą, bo to dzięki tym, którzy wówczas polegli, my dziś jesteśmy wolni.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego pozostaje tylko życzyć dzieciom i młodzieży wielu piątek, samych zwycięstw i nagrody głównej – którą jest mądrość, rodzicom – samych dobrych wieści na wywiadówkach, a nauczycielom – dumy z podopiecznych. Do zobaczenia w szerszym gronie podczas radosnej uroczystości 100-lecia Szkoły Podstawowej, na którą zapraszamy!