Ośrodek otworzył przed nimi „bramę do tajemnic świata przyrody”. Dzieci obejrzały ekspozycje przedstawione w czterech Laboratoriach Wiedzy. W strefie dźwiękowej  Laboratorium Awifauny i Troposfery wsłuchiwały się w ptasie odgłosy, w strefie multimedialnej- oglądały projekcje dotyczące anomalii pogodowych, rodzajów chmur, teleskopy i mapy. W Laboratorium Recyklingu    i Energii dowiedziały się jak przetwarzać odpady, co to jest energia konwencjonalna i niekonwencjonalna, jak pracuje elektrownia wodna i wiatrowa. Następnie uczniowie poznali sekrety runa leśnego w Laboratorium „Runo Leśne”. I wreszcie w obiekcie ekspozycyjnym głównym „Zoom Natury” zaznajomili się z najciekawszymi  gatunkami zwierząt i roślin, poznali żywe skamieniałości,  a także odwiedzili podziemne królestwo dżdżownic i mrówek.  Finałowym elementem zwiedzania parku były warsztaty, w czasie których mogli dotknąć węża , poznać jego zwyczaje i warunki życia. Ponadto obejrzeli film o podwodnym życiu zwierząt. Na koniec chętni uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił na siłowni.

Zabawa była znakomita. Obejrzane eksponaty rozbudziły  ciekawość i zachęciły uczniów do poznawania otaczającej rzeczywistości. Wszyscy aktywnie mogli poznawać świat poprze obserwację,  eksperymentowanie i doświadczanie.  Zabawy sensoryczne, filmy animowane czy bajki o zwierzętach sprawiły, że wycieczka na długo pozostanie w pamięci.

fotogaleria