Rekreacja w ramach projektu

W ramach projektu profilaktycznego „Nałogom powiedz NIE” w czerwcu uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Nadleśnictwa w Janowie Lubelskim oraz do Szklarni.

W pierwszej części wyprawy podziwiali eksponaty na wystawie w Ośrodku Edukacji Ekologicznej, słuchając ciekawych opowieści o zwyczajach i upodobaniach dzikich zwierząt, przekazanych przez pracownika Parków Krajobrazowych „Lasy Janowskie”. Zapoznali się też z podstawowymi informacjami na temat pracy garncarza, podziwiając przy tym dzieła tego ginącego zawodu.

Później leśnym szlakiem rowerowym – ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą dojechaliśmy do Rezerwatu Szklarnia. Po drodze podziwialiśmy zielony las oraz piękne konie biłgorajskie. Wyjazd zakończyło ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Ta niedaleka wycieczka dała możliwość zacieśnienia więzi między kolegami ze szkoły, poznania się z innej strony uczniów i nauczycieli a także miło spędzonego czasu. Każdy z uczestników zmierzył też swoje siły w potyczce z rowerem.

Natomiast w maju uczniowie klasy V brali udział w grze terenowej na Porytowym Wzgórzu.