Wycieczka do Warszawy

Zwiedzanie ciekawych miejsc jest pożyteczne i wiąże się z niezwykłymi przeżyciami. Takich wielu miłych doświadczeń i wzruszeń doznali uczniowie, którzy w dniu 10 maja udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Harmonogram wycieczki był bardzo napięty. Pierwszego dnia uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od podziwiania roślin w małym ogrodzie botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Przepiękna roślinność oraz ciekawy krajobraz z tarasu widokowego spodobały się zwiedzającym. Następnie uczniowie udali się do Centrum Nauki „Kopernik”. Obejrzane eksponaty zainspirowały ich do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. By odpocząć po wnikliwych dociekaniach istoty rzeczy zwiedzający, pod okiem przewodnika, wyruszyli na podbój Starego i Nowego Miasta. Zobaczyli najciekawsze zabytki tj. Kolumna Zygmunta, Archikatedra św. Jana, mury miejskie, Rynek Starego Miasta, pomniki Małego Powstańca i Syrenki Warszawskiej. Wysłuchali legendy o Warsie i Sawie, Warszawskim Bazyliszku oraz Syrence. Następnie przeszli Traktem Królewskim do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam byli widzami zmiany warty. Zwiedzanie zakończyli obiadokolacją na miejscu zakwaterowania w pensjonacie „Pod bażantem” w podwarszawskich Błoniach. Śniadanie i wykwaterowanie rozpoczęło kolejny dzień zwiedzania. Następnie zwiedzający przejechali na Stadion Narodowy, gdzie przeszli „Trasą Piłkarza”. Zobaczyli od środka szatnie, trybuny oraz murawę. Wysłuchali kilkuminutowego wykładu pana przewodnika, by wreszcie poczuć niezwykłą atmosferę miejsca. Około południa uczniowie rozpoczęli zwiedzanie zoo. Odwiedzili tam znane i nieznane gatunki zwierząt. Następnie po smacznym obiedzie przejechali się warszawskim metrem na Plac Defilad i wyjechali na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Z pałacowych tarasów podziwiali niesamowitą panoramę Warszawy. Po zakupieniu pamiątek uczniowie wraz z opiekunami pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną.