Święto Dzieci

Jak wiemy 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka – to święto jest wyczekiwane przez dzieci. W ciepłe, słoneczne czwartkowe przedpołudnie zorganizowano w naszej szkole atrakcje dla uczniów.

Dzień rozpoczął się od spotkania z Dyrektorem szkoły, Panią Jolantą Nieścior, która złożyła dzieciom życzenia i przedstawiła plan dnia.

Uczniowie wzięli udział w lekcji on-line, której tematem była sztuczna inteligencja. Następnie rozegrano mecz piłki nożnej między uczniami a dorosłymi pracownikami szkoły. W południe odbyły się międzyklasowe zawody w piłce nożnej dla chłopców (miejsce pierwsze zajęli piątoklasiści) oraz w ringo dla dziewcząt (wygrały ósmoklasistki). Zawodnicy zostali udekorowani medalami, najlepszym sportowcom wręczono puchary i nagrody. Rozgrywki sportowe zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego – p. P. Gąbka i p. Ł. Piecyk. Rada Rodziców przygotowała słodkie upominki.

Młodsze dzieci wzięły udział w grach przygotowanych przez 3 Drużynę Harcerską „Niezłomni” - do której należą uczniowie naszej szkoły - i ich drużynowego, p. M. Sulowskiego. Gra w zbijanego, tor przeszkód z zadaniami, przeciąganie liny to zabawy dla uczniów klas I-III, wspierające integrację i sportowe współzawodnictwo. Zaś w karaoke dzieci szlifowały umiejętności wokalne. Trudy rywalizacji wynagradzały słodycze. Smakowitym uwieńczeniem święta były gofry (przygotowane z pomocą p. D. Nafalskiej, p. E. Jargiło, p. M. Nowak).

Dzień Dziecka był wesołym, atrakcyjnym oderwaniem się od codziennych zajęć w szkole, był świętem dzieci. Bo „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – moglibyśmy powtórzyć za J. Korczakiem.