Wyprawa do Lasów Janowskich

9 maja uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się na wyprawę do Lasów Janowskich. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy przyrodniczej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej ukazującej walory przyrodnicze oraz historyczne i kulturowe naszego regionu. Miłośnicy zwierząt mieli doskonałą okazję stanąć „oko w oko” z mieszkańcami lasu: dzikiem, jeleniem, lisem a nawet wilkiem. Należy podkreślić, iż dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia dzikich zwierząt.

Ponadto pierwszoklasiści, drugoklasiści i trzecioklasiści uczestniczyli w  zajęciach na łonie natury. Celem zajęć było wyszukiwanie i gromadzenie w „pudełku skarbów” darów leśnych o określonych cechach (podłużny, chropowaty, cienki, biały, zielony, żółty) i wykonanie bransoletki z naturalnych okazów.

Nie mniej ciekawy okazał się spacer po ścieżce edukacyjnej, podczas którego podziwiano uroki rezerwatu „Szklarnia” (liczne mrowiska, kryjówki innych zwierząt, połamane, powalone drzewa).

Zwieńczenie leśnej wyprawy miało miejsce w ostoi konika biłgorajskiego w Szklarni, gdzie istniała kolejna możliwość zachwycania się pięknem i bogactwem Lasów Janowskich, wspólnych zabaw, a także poczęstowania się aromatyczną kiełbaską z grilla.

Wszyscy uczestnicy wyprawy do Lasów Janowskich zgodnie stwierdzili, iż był to bardzo, bardzo udany dzień.