„Szkoła wolna od uzależnień”

Koncert profilaktyczny dla młodzieży
Dnia 29 marca 2023 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Grzegorza Stępnia – byłego muzyka Oddziału Zamkniętego. Z naszej szkoły na koncert udali się uczniowie klasy siódmej i ósmej.
Koncert profilaktyczny został zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Miał formę przestrogi dla młodzieży przed braniem środków odurzających i narkotyków. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z alkoholem, narkotykami, dopalaczami, ale też wulgaryzmami oraz cyberprzemocą.
Artysta posługując się przykładami z życia zwrócił uwagę  młodzieży na niebezpieczeństwa związane z zażywaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, jak również nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Podkreślał, że coraz większym problemem staje się uzależnienie od Internetu, telefonu, a także leków. Przestrzegał młodzież przed  konsekwencjami nieodpowiedzialnych czynów i wyborów.
Podczas spotkania zaproszony gość śpiewał piosenki z repertuaru Oddziału Zamkniętego  oraz ze swojej  solowej płyty. Zwrócił uwagę, że rozwijanie pasji i talentów pomaga w walce z zagrożeniami współczesnego świata.
Po koncercie młodzież miała okazję porozmawiać z muzykiem oraz zrobić z nim pamiątkowe zdjęcia.