Projekty profilaktyczne

Po raz kolejny szkoła przystąpiła do realizacji zadania Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie przeciwdziałania problemom alkoholowym i narkomanii wśród dzieci i młodzieży ogłoszonego przez Burmistrza Janowa Lubelskiego. Napisaliśmy dwa projekty, jeden o charakterze profilaktycznym „Twoje zdrowie w Twoich rękach”, drugi – sportowy „Trenuj, Walcz, Zwyciężaj”, które zakończyły się w listopadzie.

Dzięki uzyskanej dotacji uczniowie mogli uczestniczyć w wielu formach aktywności mającej na celu integrację rówieśniczą, asertywność, sposoby rozwiązywania konfliktów, wyrażania siebie, promowania swoich talentów.

Odbyły się pogadanki, na godzinach wychowawczych, z zakresu wdrażania do właściwych zachowań i postaw, wskazywanie pozytywnych wzorców zachowań, eliminowanie negatywnych postaw, promowanie zdrowego stylu życia.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach z pedagogiem i psychologiem o szerokiej tematyce m.in.: ”Komunikacja asertywna, kształtowanie myśli w kontekście emocji i zachowania”, „Emocje i uczucia. Jak je rozpoznawać, jak je przedstawiać, jak okazywać. Czy wszystkie są dobre?”, „Kształtowanie myśli w kontekście emocji i zachowania. Emocje: kontrola i wybór zachowania. Komunikat: JA”, „Agresja, przemoc, złość. Jak je odróżnić, jak reagować”.

Brali udział w grach i zabawach rozwijających logiczne myślenie, a podczas rywalizacji krzewili kulturę fizyczną i różne formy aktywności ruchowej. Korzystali z różnych form rozrywki i aktywnego wypoczynku.

Swoje zainteresowania i pasje uczniowie rozwijali podczas zajęć muzycznych, plastycznych, literackich oraz sportowych. Konkursy organizowane na terenie szkoły cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Za udział w konkursie wiedzy o patronach roku 2022 oraz za zaangażowanie w artystyczne życie szkoły, za rozbudzanie u innych wrażliwości muzycznej i poczucia piękna uczniowie otrzymali cenne nagrody.

Wzbogaciło się zaplecze sportowe i edukacyjne o nowe sprzęty sportowe i gry edukacyjne.

Projekt jest dobrą okazją do rozwijania zainteresowań.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektów i zgłaszania swoich pomysłów na ciekawe zajęcia.