Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej.

Symboliczny ogień, pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przemierzył długą drogę nim trafił do Polski. Polscy harcerze otrzymali go od skautów ze Słowacji i rozwieźli po całej Polsce. Światełko zostało przywiezione do Janowa Lubelskiego i uroczyście wniesione do janowskich kościołów. Później przedstawiciele różnych drużyn harcerskich rozprowadzili je do instytucji i zakładów pracy. Światełko zawitało również w nasze okolice. Przedstawiciele drużyny harcerskiej „Czerwone Kły”, działającej w naszej szkole, obdarowali światłem pokoju p. Dyrektor Jolantę Nieścior oraz Druhów Strażaków OSP.