Teatr Grecki

Kielecki Teatr Lektur zaprosił uczniów naszej szkoły na spektakl pt. „Widziane z Olimpu, czyli historia bogów i rodzaju ludzkiego na podstawie mitologii greckiej”. 8 grudnia uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą udali się do Janowskiego Ośrodka Kultury, by spotkać się z mitologicznymi postaciami.

Hermes – posłaniec bogów, który miał na stopach sandały ze skrzydłami, a w ręku trzymał laskę zwaną kaduceuszem, opowiedział nam wiele historii z życia bogów, tytanów i ludzi. Wśród nich byli między innymi: Atena, Prometeusz, Hades, Odyseusz, Dedal i Ikar. Piękna scenografia, stroje z epoki i muzyka wspaniale tworzyły klimat przedstawienia. Uczniowie klasy ósmej z uwagą obejrzeli spektakl i poszerzyli swoją wiedzę zarówno z języka polskiego, jak i z historii.