„Innowacyjna Historia"

Nowoczesne technologie w służbie edukacji

Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki

19 grudnia 2022 r. uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w pokazie „Innowacyjna Historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji”. Nasza młodzież, wykorzystując okulary VR, obejrzała dwa filmy: „Wiktoria 1920” oraz „Kartka z pamiętnika”.

Projekt „Innowacyjna Historia” przy pomocy gogli VR przenosi ucznia w sam środek akcji. Staje się on jednym z bohaterów wydarzeń bitwy warszawskiej oraz powstania warszawskiego. Buduje to w nim emocjonalne zaangażowanie, dzięki któremu wiedza przekazywana w filmie jest przyswajana w efektywny i trwały sposób.

Dzięki zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości uczniowie mogli na nowo zainteresować się wybranymi zagadnieniami z historii Polski, tj. bitwą warszawską oraz powstaniem warszawskim.

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość poznania tej atrakcyjnej i innowacyjnej formuły prowadzenia zajęć. Jesteśmy przekonani, że nowoczesne technologie mają przyszłość w edukacji.

Dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiliśmy do naszej szkoły takie okulary VR, co pozwoli wzmocnić i uatrakcyjnić dotychczasowy proces zdobywania wiedzy.