Warsztaty z PROJEKTORem w naszej szkole

28 i 29 listopada br. w naszej szkole odbyły się Warsztaty z PROJEKTORem dla uczniów klasy VI i VII. Odwiedzili nas studenci wolontariusze, którzy wspólnie z nauczycielami realizowali Projekt Warsztaty z Projektorem.

Uczniowie pracowali wokół bardzo ważnej tematyki - aktywności obywatelskiej. Wszyscy marzymy o wspierającym, troskliwym i działającym aktywnie społeczeństwie.

Warsztaty rozwijają trzy wybrane obszary, które szczególnie wpisują się we współczesną aktywność obywatelską. Są nimi:

-ochrona planety,
-świadomość medialna
-szczęście osobiste, czyli dobro jednostki w relacji do innych ludzi.

Warsztaty z Projektorem pomagają dzieciom rozwijać wrażliwość społeczną, umiejętność współpracy z rówieśnikami, współpracy w zespole, poprawiają komunikację w grupie, rozwijają kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia, samodzielność w definiowaniu problemów i tworzeniu rozwiązań oraz odwagę do realizacji pomysłów, wspierających szkolną i lokalną społeczność, co przyczynia się do rozwoju prospołecznej postawy. Udział w warsztatach pozwala na doświadczenie wprowadzania małych zmian a za tym wzrost poczucia sprawczości.