„Szkoła pamięta 2022”

Pamięć o zmarłych jest elementem naszej tradycji a dbanie o groby i miejsca pamięci kształci postawy prospołeczne, rozbudza szacunek do tych, którzy odeszli, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, uwrażliwia na rzeczy ważne oraz pogłębia wiedzę historyczną. Dlatego w ostatnich dniach października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta 2022”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Jednym z działań zorganizowanych w ramach tej akcji było sprzątanie grobów. Uczniowie i wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Nadzieja” uporządkowali teren przy pomniku katyńskim znajdującym się na placu szkolnym oraz odwiedzili cmentarz w Janowie Lubelskim, gdzie z dużym poświęceniem zaopiekowali się grobem poległych żołnierzy oraz oddali cześć zmarłym pracownikom szkoły.