Spotkanie z teatrem

W sobotę 19 listopada gościliśmy w naszej szkole Teatr Sakralno-Dramatyczny im. św. Jana Pawła II ze spektaklem pt. „Kardynał Stefan Wyszyński  Prymas tysiąclecia”. Przedstawienie było oparte na fragmentach „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Kazań” Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dramatu religijnego Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga” i wiersza Juliusza Słowackiego „Grób Agamemnona”. W tę trzecią już odsłonę epopei narodowej w interpretacji ks. Zygmunta Wnukowskiego ,reżysera i pomysłodawcy wydarzenia, zostali włączeni także nasi uczniowie, którzy, mimo weekendu i późnej pory, z wielkim zaangażowaniem wyrecytowali wybrane z księgi VI i VIII fragmenty „Pana Tadeusza” oraz bajki Marka Wnukowskiego z tomiku pt. „Czarodziejska kura, lis i zła babuleńka”. Całości dopełniła ciekawa dekoracja oraz atmosfera wyciszenia i religijności. Obok ks. Wnukowskiego i ks. Franciszka Greli , emerytowanego proboszcza parafii pw. św. Józefa w Nisku, w obsadzie teatralnej znalazł się Paweł Kowalski, aktor Wydziału Aktorskiego w Łodzi. Wciągająca i sugestywna gra trio aktorskiego zachwyciła widzów. W podziękowaniu za wysiłek recytatorzy otrzymali od aktorów słodki upominek a przybyli rodzice i nauczyciele obrazek z wizerunkiem ks. Biskupa Piotra Gołębiowskiego, kandydata na ołtarze. Na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie.