„Ślubujemy, że nie zawiedziemy!”

Takie hasło widniało w naszej szkole na dekoracji do uroczystości „Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej”, które miało miejsce 17 listopada 2022 r.

Szkolne Duszki, w których postacie wcielili się uczniowie klasy czwartej: Maja, Iza, Bartosz i Szymon, nie były zadowolone z przyjęcia nowych uczniów do naszej szkoły.

Zaproponowali pierwszakom egzamin, w którym uczniowie klasy pierwszej musieli wykazać się znajomością zasad kulturalnego zachowania się w szkole, bezpiecznego użytkowania dróg i obowiązków dyżurnego. Bardzo ważne było wykazanie się wiedzą o Polsce i naszych symbolach narodowych. Całość przeplatały piosenki i taniec. Po pomyślnie zdanym egzaminie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Jolanta Nieścior, która złożyła dzieciom i ich rodzicom życzenia oraz pamiątkowe książki. Na koniec życzenia, dobre rady i upominki przekazali koledzy z klasy trzeciej. Rodzice pierwszoklasistów przygotowali „rożki obfitości” ze słodyczami oraz poczęstunek.

Z radością wszyscy witamy nowych uczniów!