„Stop przemocy w Gminie Janów Lubelski”

W ramach projektu „Stop przemocy w Gminie Janów Lubelski” w przedszkolach z terenu Gminy  we wrześniu i październiku 2022 roku odbywała się kampania profilaktyczna pt. „Emocje oczami dziecka”.Cykl spotkań adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia z dziećmi prowadzone były przez specjalistów z Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim i miały na celu wspomaganie rozwoju dzieci w zakresie inteligencji społecznej, moralnej i emocjonalnej oraz kształtowania pozytywnych postaw i rozpoznawania emocji. Dzieci uczyły się rozpoznawać i wyrażać emocje, a także radzić sobie z nimi. Specjaliści prowadzili zajęcia edukacyjne w formie zabaw i gier dostosowanych do tematyki zajęć i wieku dzieci. Na spotkaniach wszystkie dzieci nagradzane były upominkami i słodyczami. Zaplanowany cykl spotkań pozwolił dzieciom zrozumieć swoje emocje, poprawnie je nazywać i zachowywać się w sposób społecznie akceptowalny.

Efektem zajęć jest wzrost poczucia własnej wartości dzieci, umiejętność rozpoznawania i zrozumienia zachowania innych osób, a także większa łatwość nawiązywania różnorodnych relacji społecznych, oraz lepszego radzenia sobie w trudnych sytuacjach.