Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

9 listopada br. uczniowie z klas 0-3 wzięli udział w wycieczce autokarowej. Pierwszy etap wycieczki rozpoczął się w Sandomierzu. Na początku dzieci zwiedziły sandomierską zbrojownię. Spotkały się z rycerzem i obejrzały pokaz zbroi rycerskich. Następnie pod czujnym okiem przewodnika miały możliwość podziwiania sandomierskiego rynku.

Kolejny etap podróży wiązał się z niezwykłymi przeżyciami. Po smacznym posiłku dzieci udały się do Nowej Dęby, gdzie czekały na nie atrakcje w niezwykłej, kolorowej fabryce bombki choinkowej. Poznały metodę produkcji szklanej kuli. Zapoznały się także z różnymi stylami ubierania choinki bożonarodzeniowej. Ponadto z bliska przyjrzały się wyjątkowym arcydziełom choinkowym. Zwieńczeniem wizyty w muzeum był udział w warsztatach polegający na samodzielnym malowaniu bombki. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy zdobieniu brokatem szklanych ozdób.

Dla zwiedzających wycieczka była wspaniałą przygodą pełną niezapomnianych wrażeń i przeżyć.