Z wizytą w Łańcucie i Rzeszowie

21 października 2022 r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka autokarowa uczniów klas IV-VIII.

W Łańcucie zwiedziliśmy wnętrza zamku – jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce, a także stajnię i powozownię. Krótki spacer po pięknym parku angielskim dał możliwość zaobserwowania rzadkich gatunków drzew: miłorzębów, platanów, tulipanowców oraz jałowce chińskie.

Następnie w Rzeszowie byliśmy z wizytą w Muzeum Dobranocek - to jedyna tego typu placówka w Polsce. Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji muzealnej oraz seans w muzealnym kinie pokazały dzieciom ulubionych bohaterów sprzed lat. Wszyscy świetnie się tutaj bawili.

Po obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej Rzeszowa oraz projekcję filmu prezentującego historię miasta. Był również czas na zakup pamiątek i wieczorny spacer po rynku.