Drugie spotkanie z PROJEKTOREM w naszej szkole

28 i 29 listopada br. w naszej szkole odbędą się Warsztaty z PROJEKTOREM dla uczniów klas VI-VIII. Znów odwiedzą nas studenci wolontariusze, którzy wspólnie z nauczycielami będą realizowali Projekt Warsztaty z Projektorem.

Projekt Warsztaty z Projektorem powstał, aby stworzyć dzieciom warunki do samodzielnego zrozumienia wyzwań współczesnego świata.

Warsztaty z Projektorem pomagają dzieciom rozwijać wrażliwość społeczną, umiejętność współpracy z rówieśnikami, współpracy w zespole, poprawiają komunikację w grupie, rozwijają kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia, samodzielność w definiowaniu problemów i tworzeniu rozwiązań oraz odwagę do realizacji pomysłów, wspierających szkolną i lokalną społeczność, co przyczynia się do rozwoju prospołecznej postawy. Udział w warsztatach pozwala na doświadczenie wprowadzania małych zmian a za tym wzrost poczucia sprawczości.

Głównym celem warsztatów jest rozwój aktywności obywatelskiej w 3 obszarach.

3 OBSZARY AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ

- ochrona planety

- świadomość medialna

- szczęście osobiste

To już drugie spotkanie z PROJEKTOREM w naszej szkole. Pierwsze miało miejsce we wrześniu br. Był to Piknik Edukacyjny z PROJEKTOREM. Powspominajmy to wspaniałe wydarzenie oglądając zdjęcia.

Warsztaty z Projektorem