Aktualności 2019/2020

Zdalna nauka - nowe zasady

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

Informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 20.03.2020 r. (zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19) zawieszenie zajęć edukacyjnych zostaje przedłużone do dn. 10 kwietnia 2020 r.

„Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie?"

Drodzy Państwo, zachęcam do zapoznania się z wskazówkami na temat „Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie?" 

Jak rozmawiać …

Nauka zdalna - list Lubelskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych Lubelski Kurator Oświaty zachęca nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu.

Apel Lubelskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów, Nauczycieli i Wychowawców szkół województwa lubelskiego

Szanowni Państwo!

Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy szkół województwa lubelskiego!

Od kilku dni realizujemy swoje zawodowe obowiązki w nowej, trudnej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Bezpieczeństwo w sieci

Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale pamiętaj, że nie jest wolne od zagrożeń. Nasz pedagog szkolny zamieszcza informacje, które pomogą ominąć te zagrożenia.

  Pedagog szkolny

JAK ZORGANIZOWAĆ DZIECIOM

WARUNKI DO NAUKI W DOMU

Bez pomocy rodziców we właściwym zaplanowaniu i zorganizowaniu dnia, dziecko szybko się zniechęci, gdyż nie poradzi sobie z organizacją czasu. Zacznie mu się wydawać, że nauka zajmuje mu cały dzień, i traci możliwość do zabawy.

Aby pomóc dziecku w nauce, należy przestrzegać następujących zasad:

 WSPIERANIE I MOTYWOWANIE DZIECKA

DO NAUKI W DOMU

·         Dostrzegaj sukcesy i starania dziecka. Omawiając jego pracę, najpierw podkreśl dobre strony, wskazując nad czym mogło by jeszcze popracować. Czasami powstrzymaj się z oceną, zachęcaj do samooceny: „Nie jesteś zadowolony z efektów swojej pracy? Czy jest coś, co chciałbyś poprawić?”

Szanowni Państwo rodzice,
opiekunowie i uczniowie
szkół z województwa lubelskiego

w nawiązaniu do obowiązującego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie wyjaśniam, ze podjęta decyzja ma na celu zniwelowanie możliwości ewentualnego zarażenia uczniów, przebywających w dużych zbiorowościach, podróżujących środkami komunikacji publicznej. Dlatego, ważnym jest, aby w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych dzieci i uczniowie pozostali w tym czasie w domach, zaniechali wyjść i kontaktów towarzyskich.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa

od dnia 11.03.2020 do 25.03.2020 r.

 Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki

w Białej Drugiej 

zostaje zamknięta.

W tym czasie nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz 

opiekuńczo-wychowawcze.

 

Dyrektor Szkoły
Jolanta Nieścior

 

Szanowni Państwo!

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań wywołanych koronawirusem zaleca się przestrzeganie zasad:

Szkolna zabawa choinkowa

Hej! Kolęda, kolęda!

Tradycyjnie w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i  Pastorałek. W tym roku było to 30 stycznia, a był to już XXII taki przegląd. Nie zabrakło w nim również przedstawicieli naszej szkoły.