Aktualności 2018/2019

Mikołajki w klasach 0-III

Drogi Święty Mikołaju
Przybądź do nas, bo już czas.

Wszystkie dzieci Cię kochają
i serduszka biją nam.

Tu w Białej Drugiej wielu dzieciom
serca biją niby młot.

Nie pozwól nam długo czekać,
bo nadchodzi ciemna noc.

Wycieczka do Fabryki Bombek

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 3 grudnia  uczniowie klas  0-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie.

„Polska Niepodległa”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim zorganizowały w roku szk. 2017/2018 konkurs plastyczny pod hasłem „Polska Niepodległa”.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polska Niepodległa”

Żywa lekcja historii

Z okazji obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły 19 listopada uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Ku niepodległej”  przygotowanej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”.

Uroczystość ślubowania

9 listopada 2018 r. miała miejsce w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali program artystyczny nawiązujący do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Śpiewając patriotyczne piosenki i deklamując okolicznościowe wiersze udowadniali, że jest to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia.

Rekord dla Niepodległej

9 listopada w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, do której zaprosił Minister Edukacji Narodowej. Zebrani uczniowie i nauczyciele wspólnie o godz. 11.11 zaśpiewali  4-zwrotkowy hymn narodowy. Nastroje towarzyszące akcji  były uroczyste i poważne

Biała dla Niepodległej

W czwartek 8 listopada o godz. 17.00 w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert patriotyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Koncert "Biała dla Niepodległej" włącza się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wywiadówka

W poniedziałek  19 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami uczniów.

Setna Rocznica

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami dbają, by  setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości była widoczna w naszej szkole.

"Biała Dla Niepodległej"
W czwartek 8 listopada o godz. 17 odbędzie się w Janowskim Ośrodku Kultury koncert patriotyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Białej. Koncert "Biała Dla Niepodległej" wplata się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy.

„Poczytam Ci Polaku mały”

29 października na zaproszenie pracowników Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Janowie Lubelskim uczennice kl.I: Julia, Karolina, Natalia uczestniczyły w niecodziennych zajęciach „Poczytam Ci Polaku mały”.

Wycieczka przedszkolaków

Dnia 19.10.2018 r. przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Melomiko" w Białej oraz w Momotach Górnych uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Janów Lubelski.