Aktualności 2017/2018

Wywiadówka

We wtorek 23.01.2018 r. o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły.

Następnie rodzice uczniów spotkają się z wychowawcami swoich dzieci.  Wszyscy nauczyciele uczący dostępni będą dla zainteresowanych rodziców w pokoju nauczycielskim.

Koncert  Chóru Szkolnego w ORW

Pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki. Przypominają o ważnych wydarzeniach z historii Polski, są przepojone tęsknotą za kimś ukochanym lub za wolnością.

Konkurs plastyczny

W poniedziałek 18 grudnia w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Janowie Lubelskim  zebrali się  laureaci konkursu, którego celem było opracowanie książki dla  niedowidzących dzieci .

Mikołajkowy zawrót głowy w Barce

fotogaleria

Przybieżeli do Betlejem

Jasełka szkolne to wyjątkowe i wyczekiwane wydarzenie. W tym roku przygotowali je uczniowie klasy II gimnazjum i klasy IV. Do Betlejem przybieżeli nie tylko królowie i pastuszkowie, ale również postacie z bajek, które dzieci dobrze znają.

Film o osiołku betlejemskim

15 grudnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli film pt. „Pierwsza gwiazdka” wyemitowany  w Janowskim Ośrodku Kultury.

„Mikołajkowy zawrót głowy”

Mimo, że za oknem mrok oraz chłód, to grudzień należy do jednych z ulubionych miesięcy w roku. Dzieci oraz starsi z niecierpliwością oczekują wizyty Świętego Mikołaja, jak również narodzin Bożego Dzieciątka.

Bądź bezpieczny

29 XI 2017 r. uczniowie klasy II zaprezentowali przygotowany apel pod hasłem ”Bądź bezpieczny i zdrowy w ruchu drogowym!”.

Komputery z ARiMR-u

Nasza szkoła otrzymała 5 zestawów komputerowych, które  przekazał Pan Artur Pizoń - Zastępca Dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

„Czy słowem można zranić?”

20 listopada 2017 r. uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły uczestniczyli w koncercie profilaktycznym „Czy słowem można zranić?” zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przegląd Piosenki Patriotycznej i Religijnej

W tegorocznym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Religijnej, który odbył się 7 listopada udział wzięło siedmiu  uczniów naszej szkoły z klas 0 –III.

Teatr Św. Jana Pawła II w naszej szkole

W niedzielę 12 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Białej Drugiej odbył się spektakl Teatru Św. Jana Pawła II pt. „Lamentacje” przygotowany przez ks. kan. Zygmunta Wnukowskiego, dyrektora Teatru Sakralno - Dramatycznego.