Aktualności 2018/2019

IV Przerwa na Czytanie

13 maja 2019 roku społeczność PSP im. T. Kościuszki w Białej Drugiej przystąpiła do akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Konstytucja 3 Maja

We wtorek 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konkurs rekolekcyjny

W czasie rekolekcji wielkopostnych został zorganizowany dla dzieci z kl.0-4 konkurs plastyczny „Matka Boża z Gwadelupy”. Uczniowie wykonali rysunki na podstawie filmu o objawieniach Matki Bożej w Gwadelupie. Za udział w konkursie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Skarbonka wielkopostna

W okresie Wielkiego Postu nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej „Skarbonka wielkopostna” organizowanej przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

„Ozdoby wielkanocne - pisanka”

Przed Świętami Wielkanocnymi został zorganizowany na świetlicy szkolnej konkurs plastyczny. Jego tematem była pisanka. W konkursie wzięło udział 10 wychowanków.

Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny

Dnia 5 kwietnia 2019 r. uczniowie kl. II zaprezentowali inscenizację o tematyce ekologicznej, w której podkreślili znaczenie czystego środowiska, wskazując jednocześnie odpowiedzialność każdego mieszkańca za stan lokalnego środowiska.

Rekolekcje wielkopostne

W dniach  od 8 do 10 kwietnia odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Uczniowie przeżywali swoje rekolekcje w dwóch grupach wiekowych. Starsze klasy szkoły podstawowej i kl. 3 gimnazjum uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych w kościele. Ks. Andrzej wyjaśniał treść 10 Przykazań Bożych

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Rok 2019 to 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszej szkole w dniu 1 kwietnia gościliśmy rekonstruktorów z Grupy Artystycznej Patria. Panowie opowiedzieli uczniom w ogólnym zarysie historię II wojny światowej oraz zaprezentowali uzbrojenie i umundurowanie z tego okresu.

Przysięga Tadeusza Kościuszki

Każdego roku wspominamy postać patrona naszej szkoły- Tadeusza Kościuszki. W tym roku, to uczniowie klasy II i III SP oraz chór szkolny przygotowali uroczysty apel poświęcony temu wielkiemu bohaterowi walk o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych.

Konkursu języka Angielskiego

W piątek 29 marca 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza odbyła się druga edycja Konkursu języka Angielskiego dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów.

Wywiadówka

We wtorek 2 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami uczniów i nauczycielami uczącymi.

Drodzy Absolwenci Szkół Podstawowych!!!
Drodzy Gimnazjaliści!!!
Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.