Aktualności 2023/2024

Wyrazy głębokiego współczucia

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku dla upamiętnienia studentów uniwersytetu w Bangladeszu, którzy zginęli w 1952 roku podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ blisko połowa języków używanych na świecie zagrożonych jest wyginięciem. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma pomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Domek z piernika

20 lutego wychowankowie klas 0-III oraz przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego MeloMiko udały się do Janowskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakl pt. „Domek z piernika” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur. Przedstawienie inspirowane bajką „Jaś i Małgosia” opowiadało o dobrym wychowaniu i konieczności dbania o środowisko. Poprzez zaangażowanie widowni spektakl dostarczył dużo dobrej rozrywki i wiele cennych wrażeń.

Spotkanie dyrektora z rodzicami
W poniedziałek 4 marca 2024 r. o godz. 17.15 odbędzie się w szkole spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami dotyczące zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z projektu, organizacji Dnia Dziecka i spraw wychowawczych. Bardzo proszę o przybycie wszystkich rodziców, gdyż rozdawane będą deklaracje uczestnictwa uczniów w zajęciach pozalekcyjnych, które muszą być złożone do 5 marca 2024 r.
Jolanta Nieścior

Wycieczka do Lublina

W dniu 17.01.24. uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Lublina. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. Zabawę rozpoczęli od pobytu na lodowisku, gdzie każdy mógł spróbować swoich możliwości w jeździe na łyżwach.

Nasze sukcesy

W tegorocznym przeglądzie kolęd i pastorałek „Hej kolęda!”, który odbył się 31 stycznia w Janowskim Ośrodku Kultury uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach: przedszkola oraz klasy I-III.

Jasełka w naszej szkole

Jasełka w naszej szkole w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Punku Przedszkolnego „MeloMiko,, oraz dzieci z zerówki dla całej społeczności szkolnej oraz rodziców z Punktu Przedszkolnego odbyły się dnia 18.01.2024r.

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka, to jak co roku wyjątkowa uroczystość w naszej szkole. Tak też było i tym razem. 22 stycznia najmłodsi wychowankowie z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z punktu przedszkolnego MeloMiko na to uroczyste spotkanie przygotowały przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa, które zostało zaprezentowane licznie zebranym gościom.

Bal karnawałowy

W tym roku zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły odbyła się dnia 15.01.2024r. Samorząd Uczniowski dołożył wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził wszystkich uczestników w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Spotkanie z przedstawicielami policji

25 stycznia, tuż przed feriami, odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji, które dotyczyło bezpieczeństwa dzieci na drodze, podczas zabaw oraz zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

Świetlicowa zabawa karnawałowa

Ostatnie dni przed tegorocznymi feriami to pełnia karnawału. W związku z tym na naszej świetlicy dzieci uczestniczyły w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez wychowawców. Uczniowie bawili się przy muzyce tańcząc i biorąc udział w różnych konkursach i zabawach. Było wesoło i ciekawie.

Kolędnicy ze świetlicy

Przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się na świetlicy szkolnej coroczny konkurs „Moja ulubiona kolęda”. Celem tego konkursu jest pielęgnowanie pięknej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, przypominania o wydarzeniu narodzin Zbawiciela oraz rozwijanie wrażliwości na dobro i piękno.