„Kamienie na szaniec”

„Dobry teatr to nie tylko kwestia środków, ale przede wszystkim zapału twórców”.

Kazimierz Kord

27 października chętni uczniowie z klas VI-VIII byli świadkami niezwykłego wydarzenia.Za sprawą aktorów z Kieleckiego Teatru Lektur przenieśli się w realia drugiej wojny światowej i razem z bohaterami książki „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego mogli poczuć tragizm historii i atmosferę grozy tamtych czasów. Spektakl bardzo podobał się uczniom a zwłaszcza duże wrażenie wywarły emocje przekazane przez aktorów oraz mrożąca krew w żyłach muzyka rockowa. Całości dopełniły czarno-białe fragmenty filmu dokumentalnego o czasach okupacji i kadry z filmowej adaptacji książki w reżyserii Roberta Glińskiego. Na zakończenie uczniowie zrobili sobie z aktorami pamiątkową fotografię.