#Sprzątamy dla Polski

Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej Drugiej wzięła udział w 6.edycji akcji #SprzątamyDlaPolski, której finał odbył się 4 października 2023 r. na terenie całego kraju. Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne.

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Cyfryzacji, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Sejmu RP, Wód Polskich czy Polskich Kolei Państwowych.

Uczniowie naszej szkoły zbierali śmieci na terenach przy rzece, na łąkach, w pobliskich zadrzewionych miejscach, w przydrożnych rowach.

Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę.