Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Białej Najlepszymi piłkarkami w powiecie janowskim.

W środę 25.04.2018r.  dziewczęta za szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej rozgrywały turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli mistrzostwa powiatu w piłce nożnej. Turniej rozgrywany był na boisku orlik w Potoku Stany. Na starcie imprezy stanęły 3 zespoły.: SP Krzemień, SP Potok Stany, SP w Białej. Były to drużyny, które wygrały swoje rozgrywki gminne i półfinały powiatowe. Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie.  W pierwszym meczu zagraliśmy z faworyzowaną drużyną z Krzemienia. Jest to najsilniejsza ekipa od wielu lat. Spotkanie było zacięte, ale dzięki naszej dobrej grze i bramce zdobytej przez Małgorzatę Wielebę wygraliśmy to spotkanie 1:0. Wynik Końcowy realnie pozwalał patrzeć na końcowy sukces naszych zawodniczek. W kolejnym meczy nasza drużyna zagrała koncertowo pokonując rywalki z SP Potok stany 3:0. Wybuch radości po zakończonym spotkaniu był całkiem usprawiedliwiony ponieważ pierwszy raz w historii naszej szkoły drużyna dziewcząt w piłce nożnej została mistrzem powiatu janowskiego..

W skład drużyny weszły: Jagoda Widz, Katarzyna Flis, Martyna Pudło, Małgorzata Wieleba, Natalia Florek, Kinga Dziadosz, Kamila Kufera, Kamila Ciupak.

Dziękujemy zawodniczkom za pracę oraz wysiłek włożony w osiągnięcie tego sukcesu.