Kolędnicy misyjni

Kolędowanie jest pięknym zwyczajem związanym z okresem Bożego Narodzenia. Dlatego uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w to dzieło. W dniach 27 i 28 grudnia przebrali się w kolorowe stroje i odwiedzali domy mieszkańców Białej. Dzieci przedstawiały krótki montaż słowno muzyczny, śpiewały kolędy i składały życzenia.  Zebrane podczas kolędowania pieniądze zostały przekazane Siostrom Opatrzności Bożej, które w Kamerunie prowadzą szkołę i szpital dla ubogiej ludności. Mieszkańcom Białej serdecznie dziękujemy za życzliwość.

W niedzielę 21stycznia część uczniów uczestniczyła w diecezjalnym zjeździe kolędników misyjnych w Radomyślu. Kolędnicy wzięli udział w Mszy Św. i kolorowym marszu misyjnym oraz wysłuchali koncertu kolęd. Na zakończenie wszyscy bawili się na dyskotece, po której zmęczeni, ale radośni wrócili do domu.

fotogaleria