Szanowni Państwo rodzice, opiekunowie i uczniowie
szkół z województwa lubelskiego

w nawiązaniu do obowiązującego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie wyjaśniam, ze podjęta decyzja ma na celu zniwelowanie możliwości ewentualnego zarażenia uczniów, przebywających w dużych zbiorowościach, podróżujących środkami komunikacji publicznej. Dlatego, ważnym jest, aby w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych dzieci i uczniowie pozostali w tym czasie w domach, zaniechali wyjść i kontaktów towarzyskich.

Apeluję, aby nie traktować czasu zawieszenia zajęć jako dodatkowych ferii. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły powinna zostać wykorzystana do powtórzenia i utrwalenia wiadomości i umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań. Dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do podjęcia kroków w celu organizacji nauczania na odległość, z wykorzystaniem dostępnych narzędzi (dziennik elektroniczny, platformy edukacyjne, poczta elektroniczna). Nauczyciele będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Wkrótce na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Lublinie, uruchomiona zostanie zakładka z materiałami dydaktycznymi przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, z których będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele. Zachęcam Państwa rodziców do śledzenia bieżących informacji na stronie internetowej urzędu (www.kuratorium.lublin.pl).

Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo, bardzo proszę o ograniczenie osobistych wizyt w Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz w Delegaturach. Wszelkie wątpliwości i pytania można zgłaszać telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną.

W godzinach od 7:30 do 15.30 do Państwa dyspozycji pozostaje numer ogólny do urzędu 81 53 85 200 natomiast w godzinach od 15.30 do 18.00 numer 81 53 85 222.

 

Adresy email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz w Delegaturach:

• Delegatura w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41, 21-500 Biała Podlaska telefon: 83 34 38 173, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Delegatura w Chełmie, ul. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, telefon: 82 56 31 960, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Delegatura w Zamościu, ul. Lwowska 19, 22-400 Zamość, telefon: 84 63 85 743, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Życząc zdrowia, liczę na Państwa zrozumienie.

 

Łączę wyrazy szacunku

Teresa Misiuk

Lubelski Kurator Oświaty

 

Nauczyciele naszej szkoły zostali zobowiązani do przesyłania poprzez dziennik elektroniczny lub pocztę mailową zadań dla uczniów i materiałów do samodzielnej pracy w domu w celu powtórzenia i utrwalenia wiadomości i umiejętności. Proszę o zmobilizowanie i dopilnowanie dzieci do samodzielnej pracy.

 

Dyrektor szkoły
Jolanta Nieścior