Konkursy policyjne i strażacki

 

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w cyklicznych konkursach policyjnych i pożarniczych. W tym roku szkolnym także reprezentowali szkołę na:

 1.  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”- eliminacje gminne odbyły się w Janowskim Ośrodku Kultury 4 marca 2019 r. Dziewięciu uczniów naszej szkoły startowało w dwóch grupach wiekowych. W młodszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Dominika Flis, a w starszej - również pierwsze miejsce - Aleksandra Gąsiorowska. Dziewczyny wzięły udział w eliminacjach powiatowych 2 kwietnia 2019 r. w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Janowie. Dominice i Oli gratulujemy występu, tym bardziej że konkurs  był bardzo wymagający i należało wykazać się dużą wiedzą.

 2. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Siedmiu uczniów startowało w dwóch kategoriach wiekowych.

  Konkurs składał się z dwóch części:

  - teoretycznej: pisemnego testu,

  - praktycznej – jazda na rowerze po specjalnym torze

 3. „Jestem bezpieczny – 2019 r." - konkurs wiedzy prewencyjnej.

Cele konkursu to:

 • upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu,
 • rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw,
 • zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb oraz instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia  i zdrowia.

Uczniowie z klas IV-VI musieli rozwiązać test -  eliminacje szkolne. Z każdej klasy został wyłoniony zwycięzca. Na eliminacjach gminnych, które odbyły się w naszej szkole poszczególne klasy reprezentowali: klasa IV – Julia Jachim, klasa V – Kamil Skubik, klasa VI – Jakub Kupiec.