Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej – święto harcerzy i skautów. Przypada w rocznicę urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Dzień Myśli Braterskiej to wspólne święto harcerek, harcerzy, skautek i skautów na całym świecie. Rodzina skautowa łączy prawie 60 milionów ludzi. Jesteśmy bardzo różnorodni, ale działamy razem, działamy odważnie na rzecz pokoju. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

 

Istniejąca w naszej szkole 3 Drużyna Harcerska „Niezłomni” uczciła to święto uroczystym apelem.