Zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikatorów i uczestnictwa w zdalnym nauczaniu

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo Rodzice!

Zapoznajcie się proszę z zasadami naszych lekcji online. Zostały one przygotowane, aby ułatwić nam wspólna pracę.

• Wżywanie ustalonych komunikatorów służy do prowadzenia  zajęć, przesyłania informacji, odbywania konsultacji.
  • Uczestnictwo w zajęciach online jest obowiązkowe, chyba że ustalono inaczej z  nauczycielem.
  • Uczeń, który z uzasadnionego powodu, nie bierze udziału w lekcji zdalnej ma obowiązek  wykonać zlecone zadania.
  • Podczas „wideolekcji’ mogą uczestniczyć tylko uczniowie danej klasy „zaproszeni” przez nauczyciela. Ekran to teraz nasze klasy online – podobnie jak w szkole podczas lekcji obowiązują nas zasady właściwego zachowania. Zabronione jest:

- udostępnianie kodów, e-maili, haseł innym osobom,

- podszywanie się pod kogoś innego, zmienianie nicków podczas lekcji,

- wykonywanie innych czynności, które mogą przeszkadzać podczas zajęć,

- odzywanie się do siebie wulgarnie, podnoszenie na siebie głosu,

- wyśmiewanie, krytykowanie, obrażanie innych,

prowadzenie czatu, rozmów  niedotyczących lekcji,

zabieranie głosu bez zgody prowadzącego zajęcia,

- nagrywanie, fotografowanie, robienie print screenów i upublicznianie lekcji. Złamanie tej zasady wiąże się nie tylko z wykluczeniem z lekcji, obniżeniem oceny zachowania, ale też z konsekwencjami prawnymi.

• Uczniowie logują się na zajęcia punktualnie.
  • Lista zalogowanych uczniów podczas „wideolekcji” jest listą obecności.
  • Rodzice  nie  uczestniczą w zajęciach online - są one przeznaczone dla uczniów.
  • Nauczyciele i specjaliści są dostępni dla rodziców podczas codziennych konsultacji.

Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Zachowanie uczniów podczas lekcji online, naruszanie ustalonych normy współpracy, będą miały wpływ na ocenę zachowania.